| SKU# | DW-1603-08 |
| Material | Stainless Steel |
| Product Dimension | 9.52in H X 7.13in W X 4.88in D |
| Decoration Methods | Color Print Pad, Laser |
| Imprint Method | Printed, Full Color |
| Imprint Area | 1.5in H x 1.5in W |
| Capacity | 48 oz |
| Product Weight | 2.78 Pound |
| Artwork Template | Click here to Download Template |
48oz insulated French press for rich, hot coffee
Easy to navigate site and price breaks are listed and clearly visible which I greatly appreciate!

100% Satisfaction Guaranteed: While rare, one or two of our packages may experience transit delays. If your event has already passed and you can no longer use the product, we will issue a 100% refund — no questions asked. Click here to view our Terms and Conditions.
Color may be subject to slight variances between different browsers & devices. We will match color selections as closely as possible using PMS codes.
If you don't approve our artwork by 4 PM, the delivery date may change.
We have a team of experts ready to assist you with any questions or concerns you may have. Available 24/7