| SKU# | DW-1601-89 |
| Material | Stainless Steel |
| Product Dimension | 9.35in H X 2.90in W X 2.90in D |
| Decoration Methods | Print SilkScreen, Digital Color Print, Laser |
| Imprint Method | Printed, Full Color, Laser Engraved |
| Imprint Area | 4in H x 3.84in W |
| Capacity | 16 oz |
| Product Weight | 11.52 Ounce |
| Artwork Template | Click here to Download Template |
16oz insulated wide mouth bottle with Flex Sip lid
Super easy to design and customer service was helpful!

100% Satisfaction Guaranteed: While rare, one or two of our packages may experience transit delays. If your event has already passed and you can no longer use the product, we will issue a 100% refund — no questions asked. Click here to view our Terms and Conditions.
Color may be subject to slight variances between different browsers & devices. We will match color selections as closely as possible using PMS codes.
If you don't approve our artwork by 4 PM, the delivery date may change.
We have a team of experts ready to assist you with any questions or concerns you may have. Available 24/7