| SKU# | DW-1601-99 |
| Material | 18/8 Grade Stainless Steel inner wall with Stainless Steel Outer |
| Product Dimension | 12.65in H X 5.62in W X 5.62in D |
| Decoration Methods | Print SilkScreen, Digital Color Print, Laser |
| Imprint Method | Printed, Full Color, Laser Engraved |
| Imprint Area | 3.25in H x 2.75in W |
| Capacity | 40 oz |
| Product Weight | 1.25 Pound |
| Artwork Template | Click here to Download Template |
It’s perfect for travel, outdoor adventures, and everyday hydration.
Awesome products and great service. The staff was very helpful in creating satisfying products.

100% Satisfaction Guaranteed: While rare, one or two of our packages may experience transit delays. If your event has already passed and you can no longer use the product, we will issue a 100% refund — no questions asked. Click here to view our Terms and Conditions.
Color may be subject to slight variances between different browsers & devices. We will match color selections as closely as possible using PMS codes.
If you don't approve our artwork by 4 PM, the delivery date may change.
We have a team of experts ready to assist you with any questions or concerns you may have. Available 24/7