| SKU# | DW-1603-05 |
| Material | Stainless Steel |
| Product Dimension | 6.25in H X 2.93in W X 5.50in D |
| Decoration Methods | Color Print Pad, Laser |
| Imprint Method | Color Print, Full Color, Laser Engraved |
| Imprint Area | 4in H x 1.75in W |
| Capacity | 8 oz |
| Product Weight | 6.08 Ounce |
| Artwork Template | Click here to Download Template |
Stanley Easy Fill 8oz Wide Mouth Flask, Durable & Compact
Ordering is quick and simple and the representatives are very helpful with placing orders.

100% Satisfaction Guaranteed: While rare, one or two of our packages may experience transit delays. If your event has already passed and you can no longer use the product, we will issue a 100% refund — no questions asked. Click here to view our Terms and Conditions.
Color may be subject to slight variances between different browsers & devices. We will match color selections as closely as possible using PMS codes.
If you don't approve our artwork by 4 PM, the delivery date may change.
We have a team of experts ready to assist you with any questions or concerns you may have. Available 24/7